Loire
56 resultater
Type
Land
Distrikt
Drue
Årgang
Pris
Anmeldelser
Vinproducent
Produktionsmetode
Passer godt til
Forhandler
- MedlemsrabatSpar 15% v/6 stk.
2024 - Domaine Roger Pabiot - 0,75lPouilly-Fume Pauline Pabiot Le Coteau ØKO
269,-
358,67 pr. l.
Medlemspris 228,65
pr. stk. v/6
- MedlemsrabatSpar 15% v/6 stk.
2023 - Domaine de la Rochette - 0,75lTouraine Chenonceaux Sauvignon Blanc
199,-
265,33 pr. l.
Medlemspris 169,15
pr. stk. v/6
- MedlemsrabatSpar 15% v/6 stk.
2024 - Domaine Tinel Blondelet - 0,75lPouilly-Fumé
329,-
438,67 pr. l.
Medlemspris 279,65
pr. stk. v/6
- MedlemsrabatSpar 15% v/6 stk.
2024 - Domaine Tinel Blondelet - 0,75lSancerre Frétoy Blanc
349,-
465,33 pr. l.
Medlemspris 296,65
pr. stk. v/6
- MedlemsrabatSpar 15% v/6 stk.
2025 - Maison Sauvion - 0,75lVal de Loire Sauvignon Blanc Les Rafelières
99,-
132,- pr. l.
Medlemspris 84,15
pr. stk. v/6
- MedlemsrabatSpar 15% v/6 stk.
Maison Sauvion - 0,75lCrémant de Loire Brut
159,-
212,- pr. l.
Medlemspris 135,15
pr. stk. v/6
- MedlemsrabatSpar 15% v/6 stk.
2025 - Maison Sauvion - 0,75lVal de Loire Chardonnay Le Bois Chalard
119,-
158,67 pr. l.
Medlemspris 101,15
pr. stk. v/6
- MedlemsrabatSpar 15% v/6 stk.
2025 - Produceret for Løgismose - 0,75l"Frisk og Sprød" Sauvignon Blanc
62,50
83,33 pr. l.
Medlemspris 53,13
pr. stk. v/6
- MedlemsrabatSpar 15% v/6 stk.
NV - Domaine des Aubuisières - 0,75lVouvray Brut fines bulles Méthode Traditionnelle
92 pointwinedoctor by Chris Kissack
199,-
265,33 pr. l.
Medlemspris 169,15
pr. stk. v/6
- MedlemsrabatSpar 15% v/6 stk.
Produceret for Løgismose - 0,75l"Fyldig og Rund" Chardonnay
62,50
83,33 pr. l.
Medlemspris 53,13
pr. stk. v/6
- MedlemsrabatSpar 15% v/1 stk.
SMAGEKASSESancerre og Pouilly-Fumé kassen
1.964,-
Medlemspris 1.669,40
pr. stk. v/1
- MedlemsrabatSpar 15% v/6 stk.
2025 - Domaine Reverdy Bernard & Fils - 37,5clSancerre Blanc - 37,5cl
149,-
3,97 pr. cl.
Medlemspris 126,65
pr. stk. v/6
- MedlemsrabatSpar 15% v/6 stk.
2023 - Château du Coing - 0,375lMuscadet Sévre et Maine Sur Lie 37,5cl
99,-
264,- pr. l.
Medlemspris 84,15
pr. stk. v/6
- MedlemsrabatSpar 15% v/6 stk.
2025 - Domaine Reverdy Bernard & Fils - 0,75lSancerre Blanc
259,-
345,33 pr. l.
Medlemspris 220,15
pr. stk. v/6
- MedlemsrabatSpar 15% v/6 stk.
NV - Maison Sauvion - 0,75lCrémant de Loire Rosé Brut
169,-
225,33 pr. l.
Medlemspris 143,65
pr. stk. v/6
- MedlemsrabatSpar 15% v/6 stk.
2023 - Domaine Cailbourdin - 0,75lPouilly-Fumé Les Cris
89 pointVinous by Antonio Galloni
379,-
505,33 pr. l.
Medlemspris 322,15
pr. stk. v/6
- MedlemsrabatSpar 15% v/6 stk.
2023 - Domaine Reverdy Bernard & Fils - 0,75lSancerre Rouge
249,-
332,- pr. l.
Medlemspris 211,65
pr. stk. v/6
- MedlemsrabatSpar 15% v/6 stk.
2025 - Domaine de la Rochette - 0,75lTouraine Sauvignon Blanc
129,-
172,- pr. l.
Medlemspris 109,65
pr. stk. v/6